Dolní Morava - celoroční aktivity

Oblast Dolní Morava se rozkládá mezi dvěma známými pohořími, Orlickými horami a Jeseníky, na úpatí Kralického Sněžníku. Ten je dominantou a zároveň nejvyšším vrcholem této oblasti. Na vrcholu na vás čekají nádherné výhledy do okolí. Kousek od nás je i Stezka v oblacích, která se po svém otevření stala hitem zdejší oblasti.

9 důvodů proč se vydat na Dolní Moravu

1) Vyžití opravdu pro každého

Dolní Morava je dnes čím dál více vyhledávaným cílem jak českých, tak zahraničních turistů. Dolní Morava je idelním místem pro strávení letní či zimní dovolené. Chcete relaxovat nebo chcete svoji dovolenou strávit aktivním odpočinkem? Ať už hledáte jeden nebo druhý cíl, na Dolní Moravě si přijdete na své.


2) Ideální místo pro strávení rodinné dovolené

Jestli ještě nevíte, kam vyrazit se svojí rodinou na dovolenou, určitě neváhejte a vydejte se na Dolní Moravu. Dolní Morava Vám nabídne program, při kterém Vám nuda vážně nehrozí. Ať je léto nebo zima, budete mít na Dolní Moravě, co objevovat. Mamutíkův vodní park, Stezka v oblacích nebo lyžovačka v místních ski areálech. To a mnoho dalších nabízí Dolní Morava!

Zjistit volné termíny ubytování

3) Relaxace pod Kralickým Sněžníkem

Pokud si chcete na své dovolené odpočinout a nabrat síly, přijeďte na Dolní Moravu. Tato klidná oblast Dolni Morava Vám nabízí spoustu možností k regeneraci těla i mysli. Můžete se nadýchat čerstvého vzduchu na procházkách ve zdejších lesích nebo si můžete dát relax ve wellness centru, které je součástí resortu Dolní Morava.

4) Aktivní odpočinek se spoustou nových zážitků

Vymýšlíte program pro partu přátel, se kterou chcete vyrazit na dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete? Cykloturista podél pastvinské přehrady, výlet na Kralický Sněžník, lyžování na upravených sjezdovkách, to vše najdete na Dolní Moravě.

5) Nalijte adrenalin do vašich žil

Nechcete se jen tak válet a chcete zažít něco opravdu vzrušujícího? Pro milovníky vzrušujících zážitků je zde připravena Bobová dráha nebo Stezka v oblacích. Super adrenalinový den zažijete také v Adrenalin parku s lanovým parkem, obří houpačkou nebo horolezeckou stěnou. Pro opravdové nadšence si můžete objednat i skok volným pádem.

6) Perfektní zázemí pro lyžaře

Uprostřed nádherné horské přírody Dolni Morava najdete desítky kilometrů upravovaných běžeckých tratí, na kterých si přijdou na své zdatní, ale i rekreační běžci. Sjezdové lyžování také nabízí které upravovaný Ski areál Dolní Morava nebo Větrný Vrch. Nelyžaři můžou spálit kalorie na sáňkařské dráze.

Nezávazně ze zeptat na ubytování

7) Cykloturistika různé náročnosti

Není mnoho oblastí, které by vám nabídly, tak rozmanitý terén pro cykloturistiku jako Dolní Morava. Méně zdatní cyklisti se můžou projíždět po rovných cestách a trénovaní mohou sjíždět členitý terén tzv. Single trails a šlapat po hřebenech.

8) Informace pro vyznavače historie

Rádi navštěvujete muzea a doplňujete si své znalosti z historie. Pro vyznavače vojenské historie doporučujeme prohlídku Vojenského muzea v Králíkách nebo Dělostřeleckou tvrz Bouda. Pro ostatní bude určitě lákadlem Papírna ve Velkých Losinách, Muzeum řemesel Letohrad nebo Tvrz Orlice.

9) Dostupné ze všech koutů ČR

Ať už jste z Pardubic nebo Ostravy, je pro vás Dolní Morava dostupná. Vzhledem ke své poloze není na Dolní Moravu daleko z mnoha míst. Uvádíme několik vzdáleností, abyste si mohli najít město poblíž vás a udělali si představu, jak daleko je Dolní Morava od vás:

  • Hradec Králové 97 km
  • Pardubice 103 km
  • Jihlava 167 km
  • Brno 161 km
  • Olomouc 84 km
  • Ostrava 156 km

Každý si zkrátka na Dolní Moravě přijde na své!

Chcete strávit svoji dovolenou na Dolní Moravě?

Nabízíme vám ubytování v příjemných apartmánech. Podívejte se zde!