V Mamutíkově vodním parku Dolní Morava nudu nezažijete

Mamutíkův vodní park Dolní MoravaV Mamutíkově vodním parku Dolní Morava zažijí zábavu děti i dospělí. Jedná se o vodní přírodní park, kde je voda základním elementem k experimentování. Každý si zde může vyzkoušet, co vše se dá dělat s vodou a jakou má moc a nebo jak se chová. Jedná se o první park tohoto druhu v ČR a to není jeho jediné prvenství. Má také největšího mamuta na světě.

Fyzika ve škole? Nuda, tohle je rozhodně lepší!

Mamutíkův park Dolní Morava se celý skládá ze systému dřevěných korýtek, stavidel, dřevěných sudů a mnoha dalších atrakcí, které přilákají malé i velké příznivce hraní a experimentování.

Od května 2018 má park navíc novou atrakci, která nemá obdoby nikde ve světě. Mamuta měřícího 13 metrů, do kterého se dá po točitých schodech v přednícn nohách vylézt. V prvním patře mamutových útrob najdou děti i dospělí zajímavosti o těchto pravěkých zvířatech. Ve druhém patře se pak nachází herní poschodí s prolézačkami a skluzavkou, která vede dolů chobotem.

Celý park je interaktivní a vše si můžete sami vyzkoušet. Pro nejmenší jsou zde mobilní korýtka na míchání vody s bahnem. Větší děti si mohou vlézt do obřího válce a rozpohybovat vodu v jezírku nebo roztočit vodní mlýny.

Kam za Mamutíkem na Dolní Moravě

Mamutíkův vodní park Dolní Morava najdeme uprostřed hlubokých lesů u nástupní stanice lanovky Sněžník a začíná v horní části, kde voda vyvěrá v Potůčcích, odkud voda rameny regulovanými stavidýlky vtéká do Říčky a končí v brouzdališti. Mamutíkův vodní park je nazvaný od Mamutího pramene, kterým je celá oblast známá. Celá atrakce začíná u podzemního vrtu, ze kterého Mamutí pramen vyvěrá.

Nezávazně zjistit volné termíny ubytování

Doporučujeme - suché oblečení s sebou

Pokud si chcete interaktivní park užít naplno, určitě si s sebou pro sebe a pro děti vezměte suché oblečení. Poteče voda doleva nebo doprava, zmizí pod zemským povrchem nebo se jí podaří roztočit mlýnské kolo? To vše se vám tady podaří zjistit.

Dolní morava Mamutíkův vodní park Vám nabídne např. Tyrolský jez, Elektrárnu, ztracené kolo, Závlahu, Buchar, Archimédes a další.

Přijďte si užít zábavu a vyzkoušet si, co dokáže voda!

Nezávazně zjistit volné termíny ubytování


Inspirovaly vás tyto tipy na výlet na Dolní Moravu?

Podívejte se na naše apartmány!