Vydejte se na výlet na Králický Sněžník s okouzlujícím výhledem

Kralický SněžníkNavštivte Dolní Moravu a udělejte si výlet na Králický Sněžník. Je to třetí největší pohoří v ČR a sníh se zde drží až 8 měsíců.

Nezávazně zjistit volné termíny ubytování

Chráněné druhy v oblasti Kralický Sněžník

Celé chráněné území Kralického Sněžníku je poseté vzácnými druhy rostlin, např. kamzičník rakouský, zvonek vousatý. Z těch vzácnějších můžeme jmenovat květnatec Archerův a holubinka Quéletova. Žije zde také spousta chráněných druhů živočichů, např. myšivka horská, jeřábek lesní a linduška horská.

Vyhlídková turistika až na vrchol

Nádherné turistické trasy Kralický Sněžník nabízí výletníkům mimo těchto přírodních zajímavostí také překrásné výlety po území chráněné památkové rezervace. Vrcholem hory Kralický Sněžník s nadmořskou výškou 1424 prochází státní česko-polská hranice a na vrchol se dostanete po značených turistických trasách z české i polské strany. Při dobré viditelnosti můžete dohlédnout až na Krkonoše a Sněžku. Velice dobrým výchozím bodem na výstup na Kralický Sněžník je Dolní Morava.

Nezávazně zjistit volné termíny ubytování


Inspirovaly vás tyto tipy na výlet na Dolní Moravu?

Apartmány NovákoviHledáte při plánování výletu na Králický Sněžník ubytování? Podívejte se na naše apartmány! Ubytování v apartmánech Novákových se nachází v krásné novostavbě. Máme zde apartmány pro 2, 4 a 6 osob. Každý apartmán disponuje svou vlastní koupelnou, wc a kuchyňským koutem. Je zde také WIFI připojení a BTV se satelitem. Nabízíme Vám možnost virtuální prohlídky ubytování.