Cykloturistika na Dolní Moravě má něco pro každého

Cykloturistika na Dolní Moravě je rájem pro každého milovníka horských kol, elektrokol, koloběžek i kolečkových bruslí. Jeseníky v okolí Dolní Moravy jsou doslova protkané sítěmi cyklostezek. Ty vedou jak otevřenou krajinou, tak i stínem pohádkových lesů. Že byste se projeli po horách, ale nemáte je jak dovézt, nebo kolo ani nevlastníte? Žádný problém. Kola i koloběžky si můžete vypůjčit jen kousek od našich apartmánů, kde vás rádi za krásnou cenu moderně ubytujeme.

Zjistit nezávazně volné termíny ubytování

Kam na kole v okolí Dolní Moravy

Připravili jsme pro vás pár tipů, kam se v letní sezóně na Dolní Moravě vydat na kole. Součástí jsou i orientační vzdálenosti a náročnost trasy. Dozvíte se tak včas, jestli je vybraná stezka vhodná pro silniční kola, horská kola nebo i pro koloběžky. Na Dolní Moravě je 2 x za den možné využít i cyklubusu.

Kralický Sněžník - cca 30 km pro horská kola

Pod jednu z dominant Jeseníků, horský vrcholek Kralický Sněžník, se dostanete po necelých 16 km, což je zhruba hodina a čtvrt jízdy na kole.

Od chaty Slaměnka po panoramatické trase - cca 15 km

K chatě Slaměnka, kde se můžete občerstvit, vás nejlépe vyveze lanovka. Kola lanovka převáží zdarma. Od Slaměnky se pak vydáte přes sjezdovku Slamník na červenou trasu za krásnými horskými výhledy. Dolů od Slaměnky se dá sjet i na koloběžce.

Do Červené Vody a Lipky a pak třeba dál do Polska

Tato trasa je přátelská k cyklistům všech úrovní. Do Červené Vody je to 15 km. Cestou projedete asi po 9 km i obcí Králíky, kde najdete spoustu nejen kulturního vyžití. Odbočit můžete i na Horní a Dolní Lipku. Na místě najdete krom památníků padlých v roce 1945 například také kostel svaté Anny nebo pěchotní srub. Vstup do něj ale není veřejnosti přístupný. V Dolní Lipce vás ale může hlavně zajímat hraniční přechod do Polska, které také nabízí spoustu možností, kam si váš cyklistický výlet protáhnout. My doporučujeme pohádkovou zahradu Medzigorze, trhy v Klodzku nebo Minieuroland.

Do aquaparku v Žamberku za tři hodiny

Hosté našich apartmánů si nezřídka dojedou i do Aquaparku v Žamberku. Tamní areál kempu je od nás vzdálený asi 37 km, což vyjde na 3 hodinky jízdy na kole. Ujet se dá trasa ale i na koloběžce.

Nenechte si ujít Single trails!

Kdo jezdí na kole po horách, jistě uzná, že je to zábavnější a pestřejší jízda než po asfaltu ve městě. U nás na Dolní Moravě máme ještě jednu další vychytávku, která z vašeho výletu na kolech udělá nevšední zážitek. A o co jde?

Single trails na Dolní Moravě jsou jednosměrné stezky pro cyklisty obohacené různými dřevěnými můstky, přejezdy, terénními vlnami a jinak upravenou cestou krásnou přírodou. Není to úplně pro každého. U nás však na žádný extrém nenarazíte. Zdejší 4 km trasu od stanice lanovky U Slona zvládne i dítě od 10 let. Druhá trasa měří 600 m a ta je dělaná přímo pro děti a začátečníky, kteří si chtějí různé vlny a přejezdy dobře prozkoušet v tzv. bikeparku. Jak moc se odvážíte popustit uzdu adrenalinu, to je už pak samozřejmě na vás!