Tvrz Orlice Letohrad

Tvrz Orlice LetohradHledáte místo, které by vám povědělo nejvíce o historii Dolní Moravy? Pak určitě navštivte Tvrz Orlice Letohrad, které si z historie této oblasti pamatuje opravdu hodně.

Nezávazně zjistit volné termíny ubytování

Bohatá historie

Tvrz Orlice Letohrad je sídlo, které vzniklo na konci 13tého století, později bylo přestaveno na renesanční zámek a od roku 1650 sloužil pro hospodářské účely. I přes bohatou historii je celé sídlo vzácně zachovalé a proto zde můžete vidět zachovalé části z období gotiky, renesance, baroka a klasicismu.

Den plný zážitků pro děti i dospělé

Dnes Tvrz Orlice nabízí návštěvníkům celý areál zážitků, kde můžou navštívit např. neporušené sklepení, které vzniklo při budouvání původní tvrze. Na další z prohlídkových tras najdete Kouzelný les, která nabízí k vidění 120 vycpaných exponátů zvířat v přírodní scenérii. Velkým lákadlem je také originální tiskařská a knihařská funkční dílna.

Kde nás najdete

Muzeum se nachází ve městě Letohrad a cena vstupného je odvislá od toho, jakou prohlídkovou trasu si zvolíte. Pro skupiny jsou zde připraveny také skupinové slevy. Otevírací doba Tvrz Orlice Letohrad je od dubna do října každý den od 9 do 17 hod a ostatní měsíce pouze v neděli.

Nezávazně zjistit volné termíny ubytování

Inspirovaly vás tyto tipy na výlet na Dolní Moravu a hledáte komfortní ubytování?

Podívejte se na naše apartmány!