Vojenské muzeum Králíky je nejmodernějším v ČR

 

Vojenské muzeum KrálíkyMilovníci armády a historie budou nadšeni návštěvou Vojenského muzea Králíky, které je díky nedávné modernizaci považováno za nejmodernější vojenské muzeum v České republice. Vojenské muzeum Králíky představuje centrum Kralické pevnostní oblasti. Ta byla vybudovaná jako další část československého opevnění proti nacistickému Německu před druhou světovou válkou. Pokud se na návštěvu Vojenského muzea chystáte a máte toho v plánu víc, podívejte se také na možnosti ubytování v okolí.

Nezávazně zjistit volné termíny ubytování

Zajímavá a poutavá expozice

Vojenská pevnost Králíky je přístupná celoročně a najdete zde vojensko-historickou expozici, věnovanou armádě a obraně státu. Můžete se zde setkat s těžkou bojovou a vojenskou technikou z let 1935 - 1938, armádní ochranu proti otravným látkám nebo zbraním hromadného ničení.

Bojové stroje v pohybu

Součástí vojenského muzea je předváděcí polygon, na kterém se v průběhu roku koná několik akcí, při nichž můžete vidět tyto bojové stroje používané během druhé světové války k obraně československého státu v pohybu. Také můžete vidět zblízka nejmodernější výzbroje a výstroje armády v akci.

Zajímavosti z vojenské historie

Chcete se dozvědět perličky ze života významných mužů nebo vojenské historie? Vše o historii Československé armády, jejích spojencích i nepřátelích vám přiblíží průběh války. Muzeum vojenské techniky Králíky vám živě představí tuto část historie a díky celé expozici se dostanete do bezprostřední blízkosti také předválečného dění na Dolní Moravě.

Nezávazně zjistit volné termíny ubytování


Kde vojenské muzeum najdete?

Vojenské muzeum Králíky se nachází na severním okraji města Králíky vlevo u silnice na Prostřední Lipku. Provozovatel tohoto muzea pro město Králíky je společnost Armyfort s. r. o. Otevírací doba je v období května – září od 9 do 17 hod a v období října - dubna od 10 do 16 hod.

Inspirovaly vás tyto tipy na výlet na Dolní Moravu?

Podívejte se na naše pohodlné apartmány rodinného typu, které se nachází v blízkosti vojenského muzea!