Pastvinská přehrada je ideálním místem pro dovolenou i výlet

Pastvinská přehradaPřehrada Pastviny, nebo se jí také říká Pastvinská přehrada, je rok od roku vyhledávanějším místem pro dovolenou. Uvažujete o ní letos nebo na přes rok také? My Vám ji doporučujeme navštívit i v rámci víkendů nebo kratších výletů s dětmi, přáteli či kolegy z práce. Začleňte Pastviny do seznamu míst, která navšívíte, třeba společně se Stezkou do oblak. Neotálejte s včasným výběrem ubytování, protože stanování v kempu není prostě pro každého z nás. K ubytování je na výběr kromě kempu také několik hotelů a penzionů v okolí.

Nezávazně zjistit volné termíny ubytování


Co se dá na přehradě Pastviny dělat?

Pastvinská přehrada je v létě velmi oblíbeným turistickým cílem milovníků koupání, vodního lyžování, rybaření a potápění. O vaši bezpečnost na Pastvinské přehradě se stará vodní záchranná služba.

V okolí přehrady Pastviny naleznete členité terény ideální pro turistiku a cykloturistiku. Když se vám vyvede počasí, čekají vás krásné výhledy na hřebeny Orlických hor a možná i nedalekých Jeseníků.

Příznivcům dlouhých procházek doporučujeme obejít si Pastvinskou přehradu pěšky. Pokud se po cestě nezdržíte v nějaké restauraci nebo rychlém občerstvení, které mají za úkol vás osvěžit a nakrmit, tak vám obejít 17 kilometrovou trasu kolem přehrady potrvá zhruba 4 hodiny.

Zkrátit cestu vám může i vláček Pastviňáček, na který se každoročně těší nejenom děti. Vláček Pastviňáček jezdí kolem celé přehrady a nabízí kouzelné pohledy do širého okolí. Vláček vám navíc bude během jízdy povídat pozoruhodnosti z historie přehrady. Můžete se také projet na lodičkách či šlapadlech. Další oblíbenou atrakcí jsou zde také elektrolodě, které si můžete zapůjčit v některé z půjčoven.

Pokud Vám dovolená v létě nevyšla, nebo jste se raději vydali k moři, není ještě nic ztraceno. Pastvinská přehrada se nachází na horách, takže i v zimních měsících se nudit nebudete! V okolí přehrady Pastviny se každou zimu spouští lyžařský vlek. A pro příznivce běžek tudy také prochází rozmanitá síť udržovaných běžkařských tratí.

Zajímá Vás o Pastvinské přehradě víc?

Pastvinská přehrada je zajímavá i z historického hlediska. Přehrada nacházející se na horním toku řeky Orlice byla vybudována již v letech 1933 - 1938. Na její hrázi byla postavena hydroelektrárna, která byla v době své výstavby první a zároveň největší vodní elektrárnou na území tehdejšího Československa.
Ovšem ani v zimních měsících se zde vyznavači zimních radovánek nebudou nudit. V centru obce Pastviny se nachází lyžařský vleki upravované běžecké tratě, které se vyskytují po celém okolí.

Vyražte na nezapomenutelnou dovolenou k Pastvinské přehradě, ubytovat se můžete v našich apartmánech!

Nezávazně zjistit volné termíny ubytování


Inspirovaly Vás tyto tipy na výlet na Dolní Moravu a hledáte komfortní ubytování?

Podívejte se na naše apartmány!