Mamutí horská dráha na Dolní Moravě


Na Dolní Moravě se v srpnu 2019 otevřela návštěvníkům nejdelší horská bobová dráha v České republice a druhá nejdelší v Evropě. Měří 3 kilometry, dosahuje převýšení 364 metrů a má pro vás připravené i různé smyčky, otočky a řadu terénních vln. Novou bobovou dráhu naleznete v areálu Sněžník. Relax and sport resort Dolní Morava, kterého je areál Sněžník součástí, leží pouhých 300 metrů od našich apartmánů.

Prohlédnout apartmány


Nový adrenalinový zážitek pro malé i velké

Hory už dávno nelákají jen příznivce zimních sportů a turistiky. Proto se majitelé resortů snaží držet krok s poptávkou po nevšedních zážitcích. Oblíbenost bobových drah a jejich četnost je toho důkazem. Vždyť kde jinde naleznete lepší podmínky pro horskou dráhu, než právě ve zvlněném terénu hor? Ceny za Mamutí bobovou dráhu nad Dolní Moravě se pohybují od 120 do 230 Kč, v závislosti na věku účastníka, počtu jízd a čase, kdy bobovou dráhu navštíví. V letní sezóně je dráha otevřená od 9 do 21 hodin.

Jak to na Mamutí bobové dráze funguje

Požitek z jízdy po horské dráze tkví samozřejmě v její rychlosti. K tomu je ideální jízda z kopce, kdy dosáhnete rychlosti až 50 km/h. Na bobu můžete dojet ale i odspodu na start, kdy lze jízdu bobem zvolit jako způsob dopravy do horní stanice. K dispozici je také lanovka. Oba způsoby zakoupíte na pokladně chaty Marcelka kousek od vstupu do resortu. Vstupenku na jízdu dolů si pak sjednáte přímo nahoře na startu Mamutí horské dráhy.


Ubytování na Dolní Moravě

Dolní Morava určitě stojí za delší návštěvu než jen jednodenní výlet. V takovém případě není nic jednoduššího, než si najít vhodné ubytování blízko důležitých turistických cílů.

Naše Apartmány Novákovi leží jen 300 metrů od vstupu do Restortu Dolní Morava, kde můžete navštívit Mumutí horskou dráhu, dětské herní parky nebo Stezku v oblacích. Podívejte se na naše ubytování.