Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

SouhlasímVíce informací
Úvod> Dolní Morava> Léto> Vojenské muzeum

V nejmodernějším vojenském muzeu nudu nezažijete

Vojenské muzeum KrálíkyMilovníci armády a historie budou nadšeni návštěvou Vojenského muzea Králíky, které je díky nedávné modernizaci považováno za nejmodernější vojenské muzeum v České republice. Vojenské muzeum Králíky představuje centrum Kralické pevnostní oblasti. Ta byla vybudovaná jako další část československého opevnění proti nacistickému Německu před druhou světovou válkou.

Zajímavá a poutavá expozice

Vojenská pevnost Králíky je přístupná celoročně a najdete zde vojensko-historickou expozici, věnovanou armádě a obraně státu. Můžete se zde setkat s těžkou bojovou a vojenskou technikou z let 1935 - 1938, armádní ochranu proti otravným látkám nebo zbraním hromadného ničení.

Bojové stroje v pohybu

Součástí vojenského muzea je předváděcí polygon, na kterém se v průběhu roku koná několik akcí, při nichž můžete vidět tyto bojové stroje používané během druhé světové války k obraně československého státu v pohybu. Také můžete vidět zblízka nejmodernější výzbroje a výstroje armády v akci.

Zajímavosti z vojenské historie

Chcete se dozvědět perličky ze života významných mužů nebo vojenské historie? Vše o historii Československé armády, jejích spojencích i nepřátelích Vám přiblíží průběh války. Muzeum vojenské techniky Králíky Vám živě představí tuto část historie a díky celé expozici se dostanete do bezprostřední blízkosti také předválečného dění na Dolní Moravě.

Kde vojenské muzeum najdete?

Vojenské muzeum Králíky se nachází na severním okraji města Králíky vlevo u silnice na Prostřední Lipku. Provozovatel tohoto muzea pro město Králíky je společnost Armyfort s. r. o. Otevírací doba je v období května – září od 9 do 17 hod a v období října - dubna od 10 do 16 hod.

Inspirovaly Vás tyto tipy na výlet na Dolní Moravu?

Podívejte se na naše pohodlné apartmány rodinného typu, které se nachází v blízkosti vojenského muzea!

Hledáte ubytování v oblasti Dolní Moravy? Rezervujte si svůj pobyt!

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Odebírat novinky emailem

Webové stránky vytvořil Acceler
Naše ubytování:
Ubytování Dolní Morava
Apartmány Novákovi
Apartmán Lesovna
Vánoční pobyt 2016
Tipy na letní dovolenou:
Stezka v oblacích
Mamutíkův vodní park
Vojenské muzeum Králíky
Tvrz Orlice
Kralický Sněžník
Tipy na zimní dovolenou:
Ski Dolní Morava
Větrný Vrch Ski
Ubytování Svoboda nad Úpou